• Vesti
    • Društvo
    • Kultura
    • Zdravlje
    • Ekologija
    • Intervju
    • Aktivni građani
    • MRCN teme
    • Blog
  • Slobodni mediji
  • Video
  • Studentski protesti
  • Politika
    • Izbori 2024
  • Kolumne
Facebook Twitter Instagram
  • Vesti
    • Društvo
    • Kultura
    • Zdravlje
    • Ekologija
    • Intervju
    • Aktivni građani
    • MRCN teme
    • Blog
  • Slobodni mediji
  • Video
  • Studentski protesti
  • Politika
    • Izbori 2024
  • Kolumne
Facebook Twitter YouTube Instagram
Najnovije
  • Od oktobra iz Niša do Beča i Malte leti “Air Serbia”
  • Gorivo i sankcije NIS-u problem za Rajaner, sa Aerodroma se nadaju rešenju
  • Niš i večiti problem pasa lutalica: Između ljubavi i straha od životinja, uz ignorisanje sopstvenih propisa
  • Za lepše i bezbednije školsko dvorište: Zajednička akcija meštana, nastavnika i đaka u selu Vlase kod Vranja
  • Džez, domaći rok i teatar deo programa 32. “Nišvila”
  • “Liceulice” – magazin koji pomaže teže zapošljivima stigao i u Niš
  • Niš bez tradicionalnih “Filmskih susreta” i ove godine: Grad i glumci bez dogovora, javnost bez odgovora
  • Bivši predsednik niške Skupštine već 3 meseca odlaže odlazak u zatvor, i dalje neizvesno kada ide
  • Vlast nastavlja s pritiscima na niški Filozofski – još studenata bez budžeta, upitne i plate zaposlenih
  • Niški Klinički dobio novog direktora koji „radi što niko nije radio“ – briga o pacijentima ili borba za svaki glas?
Home»Aktuelno»BIRODI: Kineski predsednik najpozitivnije predstavljena ličnost u dnevnicima na nacionalnim televizijama

BIRODI: Kineski predsednik najpozitivnije predstavljena ličnost u dnevnicima na nacionalnim televizijama

Filip PetkovićBy Filip Petković28/08/2024No Comments
kineski predsednik
Foto: Nothing Ahead / Pexels

U informativnim emisijima (dnevnicima) televizija sa nacionalnom frekvencijom (RTS, Pink, Happy, Prva i B92) u periodu od 1. decembra 2022. do kraja maja ove godine najpozitivnije predstavljeni su političari Kine i Rusije, dok je na kablovskoj televizija N1 najpozitivnije bio predstavljen predsednik SAD Džozef Bajden – rezultati su monitoringa koji je sproveo Biro za društvena istraživanja (BIRODI).

Na prvom mestu sa najviše pozitivnog vremena u informativnim emisijama televizija sa nacionalnom frekvencijom nalazi se kineski predsednik Si Đinping (70.1% pozitivnog vremena), dok se Kina kao država nalazi na drugom mestu sa 61,9% pozitivnog vremena. 

U dnevnicima televizija sa nacionalnim pokrivanjem najpozitivnije su predstavljeni akteri iz država koje su prema Freedom House listi imaju status neslobodnih država, a to su Kina i Rusija – navodio BIRODI.

Treće mesto zauzima predsednik Rusije Vladimir Putin (46% pozitivnog vremena), a Rusija kao država zauzela je četvrto mesto sa 29,6% pozitivnog vremena. Peti po redu, kada je reč o pozitivnom izveštavanju, su Sjedinjene Američke Države sa 22,5%, dok je Evropska unija dobila svega 15,9% pozitivnog vremena, pokazuje monitoring BIRODI-ja.

Francuska je u vreme monitoringa predstavljena sa 17,9%, a Nemačka 13,2% pozitivnog vremena. I na kraju, NATO je tokom perioda monitoringa u analiziranim dnevnicima predstavljen sa 1,7% pozitivnog vremena, a KFOR sa 7,5% pozitivnog vremena – navodi se u izveštaju.

Pojedinačno po televizijama, Kina i njen predsednik, kao i predsednik Rusije dobili su najviše pozitivnog vremena na RTS-u, Pinku i Hepiju, dok su Prva i B92 najviše vesti u pozitivnom tonu posvetili Kini i Si Đinpingu.

Valja naglasiti da predsednik Kine za godini i po dana nije predstavljen ni sekudu negativnog vremena ni na jednoj televiziji sa nacionalim pokrivanjem – prenosi BIRODI.

Kada je reč o kablovskoj televiziji N1, u njihovom dnevniku za posmatrani period, najviše pozitivnog vremena dobio je predsednik SAD Džozef Bajden. Na drugom mestu nalazi se Nemačka sa 18,9% pozitivnog vremana, dok treće mesto zauzima SAD sa 13,6% pozitivnog vremena.

FacebookTweetLinkedInEmail

Povezane vesti

Svetski mediji o izborimaSvetski mediji o izborima: Neregularnosti, nagrade za glasače i utvrđivanje Vučićeve vladavine Žena na javnoj sceni (osta)je u granicama tela NUNS: SPC da prestane sa etiketiranjem novinara Izveštaj REM-a o decembarskim izborima sačekaće septembar, jer je ovo telo u “letnjem režimu rada”
Avatar photo
Filip Petković

    POVEZANE VESTI

    Od oktobra iz Niša do Beča i Malte leti “Air Serbia”

    10/08/2026

    Gorivo i sankcije NIS-u problem za Rajaner, sa Aerodroma se nadaju rešenju

    07/08/2026

    Niš i večiti problem pasa lutalica: Između ljubavi i straha od životinja, uz ignorisanje sopstvenih propisa

    06/08/2026

    Leave A Reply

    Analizirali smo

    Od oktobra iz Niša do Beča i Malte leti “Air Serbia”

    10/08/2026

    Gorivo i sankcije NIS-u problem za Rajaner, sa Aerodroma se nadaju rešenju

    07/08/2026

    Niš i večiti problem pasa lutalica: Između ljubavi i straha od životinja, uz ignorisanje sopstvenih propisa

    06/08/2026

    Džez, domaći rok i teatar deo programa 32. “Nišvila”

    05/08/2026

    “Liceulice” – magazin koji pomaže teže zapošljivima stigao i u Niš

    04/08/2026

    Niš bez tradicionalnih “Filmskih susreta” i ove godine: Grad i glumci bez dogovora, javnost bez odgovora

    03/08/2026

    Bivši predsednik niške Skupštine već 3 meseca odlaže odlazak u zatvor, i dalje neizvesno kada ide

    31/07/2026

    Vlast nastavlja s pritiscima na niški Filozofski – još studenata bez budžeta, upitne i plate zaposlenih

    31/07/2026

    Niški Klinički dobio novog direktora koji „radi što niko nije radio“ – briga o pacijentima ili borba za svaki glas?

    29/07/2026

    Meštani Trnave i Toponice pokrenuli inicijative za rešavanje problema

    27/07/2026
    1 2 3 … 164 Next

    O nama

    Projekti

    Uslovi korišćenja

    Impresum

    2024. Mediareform
    Designed by - Mediareform
    Logo

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.