• Vesti
    • Društvo
    • Kultura
    • Zdravlje
    • Ekologija
    • Intervju
    • Aktivni građani
    • MRCN teme
    • Blog
  • Slobodni mediji
  • Video
  • Studentski protesti
  • Politika
    • Izbori 2024
  • Kolumne
Facebook Twitter Instagram
  • Vesti
    • Društvo
    • Kultura
    • Zdravlje
    • Ekologija
    • Intervju
    • Aktivni građani
    • MRCN teme
    • Blog
  • Slobodni mediji
  • Video
  • Studentski protesti
  • Politika
    • Izbori 2024
  • Kolumne
Facebook Twitter YouTube Instagram
Najnovije
  • Grupa “Vidra” iz Leskovca biblioterapijom pružala podršku ženama žrtvama nasilja
  • Od oktobra iz Niša do Beča i Malte leti “Air Serbia”
  • Gorivo i sankcije NIS-u problem za Rajaner, sa Aerodroma se nadaju rešenju
  • Niš i večiti problem pasa lutalica: Između ljubavi i straha od životinja, uz ignorisanje sopstvenih propisa
  • Za lepše i bezbednije školsko dvorište: Zajednička akcija meštana, nastavnika i đaka u selu Vlase kod Vranja
  • Džez, domaći rok i teatar deo programa 32. “Nišvila”
  • “Liceulice” – magazin koji pomaže teže zapošljivima stigao i u Niš
  • Niš bez tradicionalnih “Filmskih susreta” i ove godine: Grad i glumci bez dogovora, javnost bez odgovora
  • Bivši predsednik niške Skupštine već 3 meseca odlaže odlazak u zatvor, i dalje neizvesno kada ide
  • Vlast nastavlja s pritiscima na niški Filozofski – još studenata bez budžeta, upitne i plate zaposlenih
Home»Aktuelno»Protest protiv nasilja u Nišu: Blokiraćemo beogradsku Gazelu

Protest protiv nasilja u Nišu: Blokiraćemo beogradsku Gazelu

Vesna Milić RadosavljevićBy Vesna Milić Radosavljević11/05/2023No Comments
Nišlije/ke su izrazile žaljenje i bes zbog dvostrukog masovnog ubistva: Foto: N.S.

Ukoliko ne budu ispunjeni zahtevi nekoliko stotina demonstranata koji su se juče okupili u Nišu da izraze nezadovoljstvo eskalacijom nasilja u zemlji, najavili su blokiranje mosta Gazela u Beogradu. Kao i demonstanti u ostalim gradovima, dali su Vladi Srbije rok do petka 12. maja. 

Građani i građanke Niša okupili su se na protestu “Srbija protiv nasilja” u sredu 10. maja na Trgu kralja Milana, sa transparentima i porukama da se zaustavi nasilje u zemlji.

“Niš bez nasilja”, bila je glavna poruka na velikom transparentu na čelu kolone. Mirno i tiho, prošetali su od centralnog trga do Skupštine Grada Niša.

Hoću da iskažem žalost i gnev zbog celokupne situacije u zemlji – rekla je učesnica protsta Ana P.

Jedna od govornica na protestu bila je profesorka književnosti Gordana Arsić.

Dosta nam je svega nenormalnog, jer nenormalno predugo traje i počelo je da odnosi žrtve. Ovo moramo da menjamo, pristojna Srbija je rekla dosta, pristojna Srbija želi da žiti u slobodnom i sigurnom okruženju. Pristojna Srbija ne želi da čeka. Ukoliko se zahtevi ne ispune do 12. maja, blokiraćemo Gazelu u Beogradu – poručila je Arsić.

Podsetimo da su zahtevi promena medijske slike, smena ministara i direktora BIA-e, saveta REM-a, razmatranje odgovornosti Vlade i bezbednosne situacije u zemlji.

Među okupljenima i organizatorima bile su i opozicione političke partije – Nova stranka, SSP, DS, PSG, Zajedno, Zeleno-levi klub i druge.

Na protestu u Nišu okupljeni su poručili da će krenuti put Beograda i blokirati prelaz auto-puta preko Save, ako se svi njihovi zahtevi ne ispune do 12. maja.

Protesti su inače održani 8. maja u Beogradu i Novom Sadu, nekoliko dana nakon dvostrukog masovnog ubistva u beogradskoj osnovnoj školi i selima u okolini Mladenovca, gde je ukupno stradalo 17 osoba a 20 je ranjeno.

Vlada Srbije je nakon toga usvojima mere koje podrazumevanju razoružavanje Srbije i dežurstva policajaca u svim školama u Srbiji.

FacebookTweetLinkedInEmail

Povezane vesti

Foto: MRCNKreni-promeni predao zahtev za pratnju mamama na porođaju niškom GAK-u, direktor kaže da podržava inicijativu protest u NišuProtest “Srbija protiv nasilja” u petak u Nišu, ostaje plan da se blokira pruga Inicijativa “Ne damo niški aerodrom”: Neregularno glasanje protest Delijski visU subotu novi protest na Trošarini, ovoga puta okupljaju se građani iz celog naselja
Avatar photo
Vesna Milić Radosavljević

    POVEZANE VESTI

    Od oktobra iz Niša do Beča i Malte leti “Air Serbia”

    10/08/2026

    Gorivo i sankcije NIS-u problem za Rajaner, sa Aerodroma se nadaju rešenju

    07/08/2026

    Niš i večiti problem pasa lutalica: Između ljubavi i straha od životinja, uz ignorisanje sopstvenih propisa

    06/08/2026

    Leave A Reply

    Analizirali smo

    Od oktobra iz Niša do Beča i Malte leti “Air Serbia”

    10/08/2026

    Gorivo i sankcije NIS-u problem za Rajaner, sa Aerodroma se nadaju rešenju

    07/08/2026

    Niš i večiti problem pasa lutalica: Između ljubavi i straha od životinja, uz ignorisanje sopstvenih propisa

    06/08/2026

    Džez, domaći rok i teatar deo programa 32. “Nišvila”

    05/08/2026

    “Liceulice” – magazin koji pomaže teže zapošljivima stigao i u Niš

    04/08/2026

    Niš bez tradicionalnih “Filmskih susreta” i ove godine: Grad i glumci bez dogovora, javnost bez odgovora

    03/08/2026

    Bivši predsednik niške Skupštine već 3 meseca odlaže odlazak u zatvor, i dalje neizvesno kada ide

    31/07/2026

    Vlast nastavlja s pritiscima na niški Filozofski – još studenata bez budžeta, upitne i plate zaposlenih

    31/07/2026

    Niški Klinički dobio novog direktora koji „radi što niko nije radio“ – briga o pacijentima ili borba za svaki glas?

    29/07/2026

    Meštani Trnave i Toponice pokrenuli inicijative za rešavanje problema

    27/07/2026
    1 2 3 … 164 Next

    O nama

    Projekti

    Uslovi korišćenja

    Impresum

    2024. Mediareform
    Designed by - Mediareform
    Logo

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.