• Vesti
    • Društvo
    • Kultura
    • Zdravlje
    • Ekologija
    • Intervju
    • Aktivni građani
    • MRCN teme
    • Blog
  • Slobodni mediji
  • Video
  • Studentski protesti
  • Politika
    • Izbori 2024
  • Kolumne
Facebook Twitter Instagram
  • Vesti
    • Društvo
    • Kultura
    • Zdravlje
    • Ekologija
    • Intervju
    • Aktivni građani
    • MRCN teme
    • Blog
  • Slobodni mediji
  • Video
  • Studentski protesti
  • Politika
    • Izbori 2024
  • Kolumne
Facebook Twitter YouTube Instagram
Najnovije
  • Od protesta do sudnica – kako vlast steže obruč oko studenata i protivnika režima
  • Vlast otela niškom fakultetu departmane, studenti poručuju “ili Filozofski ili ništa”
  • Na prvoj liniji fronta: Kako se Estonija brani od ruskih propagandnih operacija?
  • Razgovori sa poslodavcima i edukativne radionice obeležili treći Sajam zapošljavanja na Filozofskom fakultetu
  • “Dok naprednjake muka ne natera”: Slabljenje vlasti na lokalu kao mogući znak da vanredni izbori neće skoro
  • Nedelju dana pre sporne sednice pokušana, ali tek danas dostavljena presuda Novakoviću
  • Niš bez prinudne uprave – nakon oproštajnog govora Novakovića vlast uradila po svom, opozicija traži podršku građana za izbore
  • Nakon ostavke osuđenog Novakovića – Niš na pragu prinudne uprave
  • Tržni centar, soliteri i crkva – ambiciozni planovi za niško naselje Pantelej, stanovnicima prioritet zelenilo
  • Prilika za prvi kontakt s poslodavcima – Sajam zapošljavanja na niškom Filozofskom 2. aprila
Home»Aktuelno»Novi DSS i “Niš, moj grad” zakazali sastanak sa opozicijom, pozvan i Milić, Kerkovićeva kaže “neobičan način poziva”

Novi DSS i “Niš, moj grad” zakazali sastanak sa opozicijom, pozvan i Milić, Kerkovićeva kaže “neobičan način poziva”

Miljana JeremićBy Miljana Jeremić06/03/2024No Comments
sastanak opozicije
Ilustracija: MRCN

Nakon što su se najpre Nova demokratska stranka Srbije i koalicija “Niš, moj grad” dogovorile da zajedno nastupe na predstojećim lokalnim izborima u Nišu, sada su zakazale sastanak opozicionara za nedelju u prostorijama Novog DSS-a. Đorđe Stanković iz Srbije protiv nasilja za Media centar Niš kaže da to zapravo neće biti prvi susret opozicije, već da pregovori stranaka uveliko traju. To potvrđuje i Tamara Milenković Kerković iz Dveri, koja smatra i da su ih kolege pozvale na sastanak na “neobičan način” jer su o tome prvo obavestile medije pa tek onda i njih. Poziv je dobio i kardiohirurg Dragan Milić, koji, ipak, neće prisustvovati.

Najveću šansu na predstojećim lokalnim izborima u Nišu, lideri pojedinih opozicionih stranaka vide ujedinjenjem čitave opozicije, o čemu su već javno govorili. Korak dalje otišli su članovi Novog DSS-a i koalicije “Niš, moj grad” koji su potpisali deklaraciju o saradnji, a sada su pozvali i ostale stranke iz opozicije na sastanak “da se zajednički dogovore oko ključnih izbornih uslova”. Smatraju i da je veoma važno “da postavljanje izbornih uslova bude odraz jedinstva opozicije”.

Upravo zato, sve istinski opozicione stranke, bez obzira na to koju ideologiju zastupaju, moraju zajedno da se dogovore oko osnovnih izbornih, a time i demokratskih principa, koje će svom snagom i do kraja braniti nezavisno od koalicija u kojima će nastupati na izborima – navode iz Novog DSS-a i koalicije “Niš, moj grad”.

Iz ove dve političke organizacije navode i da će se na prvom sastanku u nedelju u prostorijama Novog DSS-a razgovarati o biračkom spisku i kontroli izbora. Iako se još uvek nije izjasnio hoće li izaći na izbore, poziv je stigao i na mejl kardiohirurga Dragana Milića.

Mi jos uvek nismo doneli odluku o našem učešću na izborima. Odluku ćemo doneti do kraja meseca i svakako ćemo obavestiti javnost kakva god odluka bila. Bilo kakvo naše učešće u zvaničnim pregovorima pre toga bilo bi pomalo neodgovorno dok zvanično ne oformimo grupu građana. Opoziciji želimo uspeh u radu za dobrobit našeg grada – kaže Milić za Media centar.

Pregovori opozicije uveliko traju

Iako iz Novog DSS-a i koalicije “Niš, moj grad” sastanak u nedelju najavljuju kao “prvi”, Đorđe Stanković iz Srbije protiv nasilja kaže da je “okupljanje već počelo”.

Sastanci se već održavaju i svakako ćemo javiti vreme i mesto ali privatno, ne preko medija. Drago nam je da i DSS ima slične poglede na okupljanje opozicije – objašnjava Stanković.

Stanković nije odgovorio i da li će ići na sastanak u nedelju. Njegova koleginica Tamara Milenković Kerković iz Dveri kaže da je i njena stranka uveliko u pregovorima sa drugim strankama iz opozicije.

Mi smo dobijali pozive od bukvalno svih stranaka i sa jednog i sa drugog dela političkog spektra i sa svima smo razgovarali i ja sam svima iznela moj stav da smatram da je potrebno ujedinjavanje cele opozicije bez obzira na ideološke razlike koje se tiču Republičkog nivoa – smatra ona.

Kerkovićeva podseća da je poziv dobila od kolega sa kojima ima dugu opozicionu saradnju, ali joj nije jasna “suština poziva na sastanak preko medija”.

Neobičan mi je način poziva. Malo mi nije jasno da to nije išlo direktnim kontaktom nego prvo preko medija pa onda službenim mejlom. Osim toga, i dnevni red je nešto što smatram drugim korakom saradnje. Prvo treba da se ustanovi na koji način će se ujediniti pa tek onda da razgovaramo o tehničkim detaljima kao što su kontrole izbornih mesta i birački spisak – kaže članica Dveri.

Da li će na sastanak otići, kaže da nije sigurna jer ne zna da li će biti u Nišu. Ipak, na poziv će odgovoriti jer “smatra da je kolegijalno”.

FacebookTweetLinkedInEmail

Povezane vesti

U Nišu proglašene još tri izborne liste – dve manjinske i “Kreni-promeni” Viši sudViši sud odlučio da je GIK radio u skladu sa zakonom – odbijene i poslednje žalbe opozicije SNSSNS opoziciji odgovorio saopštenjem i Milića nazvao čovekom dvostrukog morala opozicijaOpozicija nastavlja pravnu borbu bez protesta, imaju spremne i naredne korake – ali ih ne otkrivaju
Avatar photo
Miljana Jeremić

    Novinarka Media i reform centra Niš

    POVEZANE VESTI

    Od protesta do sudnica – kako vlast steže obruč oko studenata i protivnika režima

    16/04/2026

    Vlast otela niškom fakultetu departmane, studenti poručuju “ili Filozofski ili ništa”

    09/04/2026

    Na prvoj liniji fronta: Kako se Estonija brani od ruskih propagandnih operacija?

    08/04/2026

    Leave A Reply

    Analizirali smo

    Od protesta do sudnica – kako vlast steže obruč oko studenata i protivnika režima

    16/04/2026

    Vlast otela niškom fakultetu departmane, studenti poručuju “ili Filozofski ili ništa”

    09/04/2026

    Na prvoj liniji fronta: Kako se Estonija brani od ruskih propagandnih operacija?

    08/04/2026

    Razgovori sa poslodavcima i edukativne radionice obeležili treći Sajam zapošljavanja na Filozofskom fakultetu

    03/04/2026

    “Dok naprednjake muka ne natera”: Slabljenje vlasti na lokalu kao mogući znak da vanredni izbori neće skoro

    03/04/2026

    Nedelju dana pre sporne sednice pokušana, ali tek danas dostavljena presuda Novakoviću

    02/04/2026

    Prilika za prvi kontakt s poslodavcima – Sajam zapošljavanja na niškom Filozofskom 2. aprila

    27/03/2026

    Niš na EXPO u “Srpskoj kući” – hoće li jug imati koristi ili samo račune?

    24/03/2026

    “Putevi Srbije”: Kraj aprila novi rok za radove na ulazu “Niš-sever”

    24/03/2026

    Bezuspešni pokušaji opozicije za status roditelj-negovatelj, vlast u Nišu čeka zakon obećan pre skoro dve decenije

    19/03/2026
    1 2 3 … 160 Next

    O nama

    Projekti

    Uslovi korišćenja

    Impresum

    2024. Mediareform
    Designed by - Mediareform
    Logo

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.