Udruženi pokret slobodnih stanara i vlasnika privatnih zgrada nastavljaju danas seriju protesta u saradnji sa vojnim i policijskim sindikatom, sindikatom Sloga i Centrom za zaštitu korisnika bankarskih usluga – CHF Srbija. Najavljeno je još okupljanje i 3. marta. Početak današnjeg protesta je u 17 časova iz ispred Čaira, uz odlazak do Gradske kuće.
Poslednjeg dana najavljenih protesta, 3. marta, u protestnu šetnju krenuće sa Trga kralja Aleksandra, kada će obići Vodovod, Elektrodistribuciju i “Parking servis”.
Razlozi za proteste su, prema rečima organizatora, neisplaćene zarade radnika u višemilionskom iznosu, uništavanje JKP „Gorica“, štetno poslovanje javnih preduzeća, nepoštovanje zakonskih obaveza prema korisnicima daljinskog grejanja, nepoštovanje zahteva građana za praznom stolicom u javnom sektoru, kao i isplate zarada u vojsci i policiji koje su u suprotnosti sa zakonom.
Podsetimo, UPSS je organizovao protest 24. februara koji je održan ispred Skupštine grada, Gradske kuće, prostorija Objedinjene naplate i Toplane.