• Press konferencije
  • Vesti
    • Društvo
    • Kultura
    • Zdravlje
    • Ekologija
    • Intervju
  • Slobodni mediji
  • Produkcija
  • Aktivni građani
    • Aktivistički leksikon
    • Omladinske politike
    • Intervju
    • Prošlost za budućnost
    • Stvaralaštvo
    • Blog
    • Decentralizacija
  • PROJEKTI
    • Zajedno za mlade
    • Media Bookmark
    • Digitalna pismenost
    • Vizualna pismenost
    • Pravednici
    • Grad u ogledalu
    • Priče iz mahale
    • ROMANIPEN
    • Navijanje s merak
    • Moja EKOlina
    • Džandipe- Znanje
    • Glasno i jasno o (NE)ravnopravnosti
    • Glasno i jasno o eu
    • BUBANJ- konstrukcija, estetika, etika
    • Prijateljska vatra
Facebook Twitter Instagram
  • Press konferencije
  • Vesti
    • Društvo
    • Kultura
    • Zdravlje
    • Ekologija
    • Intervju
  • Slobodni mediji
  • Produkcija
  • Aktivni građani
    • Aktivistički leksikon
    • Omladinske politike
    • Intervju
    • Prošlost za budućnost
    • Stvaralaštvo
    • Blog
    • Decentralizacija
  • PROJEKTI
    • Zajedno za mlade
    • Media Bookmark
    • Digitalna pismenost
    • Vizualna pismenost
    • Pravednici
    • Grad u ogledalu
    • Priče iz mahale
    • ROMANIPEN
    • Navijanje s merak
    • Moja EKOlina
    • Džandipe- Znanje
    • Glasno i jasno o (NE)ravnopravnosti
    • Glasno i jasno o eu
    • BUBANJ- konstrukcija, estetika, etika
    • Prijateljska vatra
Facebook Twitter YouTube Instagram
Najnovije
  • Na Svetski dan osoba sa Daunovim sindromom u Nišu druženje uz pesmu i film
  • Konkurs za nagradu “Dragan Janjić” produžen do 21. marta
  • 10 rukopisa u konkurenciji za nagradu „Slaviša Nikolin Živković“
  • Film niških entuzijasta “Prihvati ili odbij” premijerno prikazan beogradskoj publici
Home»Aktuelno»Četvrti put odloženo ponovno suđenje zbog paljenja kuće novinara Milana Jovanovića

Četvrti put odloženo ponovno suđenje zbog paljenja kuće novinara Milana Jovanovića

Miljana JeremićBy Miljana Jeremić24/06/2022No Comments
milan jovanovic
Foto: Image by succo from Pixabay

Slučaj paljenja kuće novinara Milana Jovanovića i dalje čeka svoj epilog. U sredu je po četvrti put odloženo ponovno suđenje, a ovoga puta kao razlog je navedeno spajanje predmeta.

Nakon što je Apelacioni sud ukinio prvostepenu presudu protiv jednog od okrivljenih, Igora Novakovića, tužilac i odbrana predložili su spajanje tog predmeta sa predmetom koji se vodi protiv ostalih okrivljenih, Dragoljuba Simonovića, Vladimira Mihailovića i Aleksandra Marinkovića, sa čime su se složili i advokati. Tako je početak ponovnog suđenja odložen.

Presuda protiv Simonovića i još dvojice okrivljenih doneta je u februaru prošle godine, a protiv Novakovića devet meseci kasnije. Obe su ukinute. Ponovljeno suđenje Dragoljubu Simonoviću trebalo je da počne 24. februara, međutim odloženo je zbog bolesti advokatice odbrane. Drugi put je odloženo zbog bolesti Simonovića, a treći put suđenju nije prisustvovala advokatica odbrane. Na ponovno, četvrto odlaganje suđenja, reagovalo je i Nezavisno udruženje novinara Srbije saopštenjem.

„ Iako razumemo inicijativu tužioca sa današnjeg pretresa, na osnovu dosadašnjeg iskustva Nezavisno udruženje novinara Srbije očekuje dalje opstrukcije od strane optuženih i zato apleujemo na Sud da na sve načine onemogući pokušaje odugovlačenja postupka. Naime, svi akteri su poznati i dokazan je lanac podsterkivanja, s toga smatramo da ponovljeno suđenje ne sme da traje dugo, već da konačna, pravosnažna presuda mora biti doneta u najkraćem roku“, piše, između ostalog, u saopštenju NUNS-a.

Izvor: NUNS

Podsećanja radi, novembra prošle godine je okrivljeni Igor Novaković prvostepeno osuđen na četiri godine zatvora za krivino delo narušavanje opšte sigurnosti, ali se on žalio Apelacionom sudu na presudu. Ona je sada poništena, pa će mu se ponovo suditi. Takođe, decembra prošle godine je ukinuta prvostepena presuda od strane Apelacionog suda u Beogradu, kojom su bivši predsednik opštine Grocka Dragoljub Simonović i Aleksandar Marinković osuđeni na zatvorske kazne od po četiri godine i tri meseca, a Vladimir Mihailović na zatvor od četiri godine. U sredu je suđenje u ponovljenom postupku još jednom odloženo. Jednom od okrivljenih, Aleksandru Marinkoviću, sudi se u odsustvu od samog početka suđenja, jer se nalazi u bekstvu. On je optužen da je ubacio molotovljev koktel u garažu Jovanovićeve kuće.

Novinaru Milanu Jovanoviću i njegovoj supruzi je u noći 12. decembra 2018. godine požar odneo sve što su sticali tokom života, a srećom su oboje iz te nesreće izašli živi. Optužnica tereti Dragoljuba Simonovića da je, dok je bio predsednik Opštine Grocka, naredio napad na novinara zbog istraživačkih tekstova u kojima je raskrinkavana pljačka i korupcija u toj opštini. Svi okrivljeni su priznali da su počinili krivično delo, ali su nakon puštanja iz pritvora promenili iskaze i negirali krivicu.

FacebookTweetLinkedInEmail

Povezane vesti

Default ThumbnailNUNS: Strah za bezbednost novinara Milana Jovanovića Novinarska i medijska udruženja: Potvrda presude – prvi korak ka istini o ubistvu Ćuruvije Nastavljeno etiketiranje novinara u Skupštini, medijske i novinarske organizacije formirale koaliciju za zajedničko delovanje Srpski mediji u 2016. – Iz lošeg u još gore
Avatar photo
Miljana Jeremić

    Novinarka Media i reform centra Niš

    POVEZANE VESTI

    Na Svetski dan osoba sa Daunovim sindromom u Nišu druženje uz pesmu i film

    17/03/2023

    Konkurs za nagradu “Dragan Janjić” produžen do 21. marta

    17/03/2023

    10 rukopisa u konkurenciji za nagradu „Slaviša Nikolin Živković“

    16/03/2023
    Najnovije vesti

    Na Svetski dan osoba sa Daunovim sindromom u Nišu druženje uz pesmu i film

    17/03/2023

    Konkurs za nagradu “Dragan Janjić” produžen do 21. marta

    17/03/2023

    10 rukopisa u konkurenciji za nagradu „Slaviša Nikolin Živković“

    16/03/2023

    Izložba fotografija o ratu u Ukrajini u EU kutku

    15/03/2023

    Fridom haus: U Srbiji dramatičan pad sloboda

    13/03/2023
    1 2 3 … 183 Next

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

    Share this ArticleLike this article? Email it to a friend!

    Email sent!