• Vesti
    • Društvo
    • Kultura
    • Zdravlje
    • Ekologija
    • Intervju
    • Aktivni građani
    • MRCN teme
    • Blog
  • Slobodni mediji
  • Video
  • Studentski protesti
  • Politika
    • Izbori 2024
  • Kolumne
Facebook Twitter Instagram
  • Vesti
    • Društvo
    • Kultura
    • Zdravlje
    • Ekologija
    • Intervju
    • Aktivni građani
    • MRCN teme
    • Blog
  • Slobodni mediji
  • Video
  • Studentski protesti
  • Politika
    • Izbori 2024
  • Kolumne
Facebook Twitter YouTube Instagram
Najnovije
  • Pod krovom podrške: Borba da se mladi sa invaliditetom osamostale
  • Niška vlast branila povećanje plata direktora, sada optužuje opoziciju i novinare za obmanu
  • Šta sve fali gradskom prevozu u Nišu – građani pozvani da daju predloge
  • Predstavnik niške vlasti tvrdi da se “Niš TV” registrovala u Luksemburgu, njihove institucije to demantuju
  • Inicijativa za veće učešće građana u kreiranju budžeta Leskovca
  • Koliko su mladi u Nišu bezbedni na internetu: rezultati istraživanja o digitalnoj bezbednosti
  • Digitalna mapa zagađivača u Leskovcu – osnova za budući Plan kvaliteta vazduha
  • Između škole i rane udaje: Projekat “Obrazovana danas, aktivna sutra“ osnažuje mlade Romkinje u Pirotu
  • Medijski sadržaji za ljubitelje planinarenja – o planinama koje povezuju
  • Zidovi govore, institucije ćute – kada grafiti postanu ogledalo države
Home»Kultura»Na otvaranju 58. Filmskih susreta Mirjani Karanović uručena nagrada za životno delo

Na otvaranju 58. Filmskih susreta Mirjani Karanović uručena nagrada za životno delo

Magdalena KostićBy Magdalena Kostić27/08/2023No Comments
Foto: Magdalena Kostić

Festival glumačkih ostvarenja igranog filma “Filmski susreti”, svečano je otvoren sinoć po 58. put na Letnjoj pozornici u Tvrđavi. Tradicionalno, prve večeri je uručena nagrada za životno delo “Pavle Vuisić”, a njena ovogodišnja dobitnica je glumica Mirjana Karanović. Muzički nastup glumaca uz pratnju dečijeg hora i vatromet obeležili su otvaranje festivala, nakon čega su prikazana tri filma.

Na otvaranju 58. Filmskih susreta,  mnogobrojnoj publici poklonili su se glumci, među kojima su bili Milan Vasić, Jelena Jovičić, Slobodan Ćustć,  Teodora Bjelica,  Nada Blam, Branislav Lečić, kao i niški glumci Branislava Milić i Uroš Milojević. Mirjani Karanović je umetnički direktor festivala kao i predsednik Udruženja filmskih glumaca Rastko Janković, uručio nagradu za životno delo “Pavle Vuisić”.

Uručenje nagrade je ispratio gromoglasni aplauz publike, ali i veliki naklon ove istaknute glumice. Kako je u obraćanju rekla, pošto je dobila nagradu za životno delo, zahvalna je važnim ljudima u njenom životu. Govorila je o roditeljima, koji se nisu suprotstavili njenoj želji da bude glumica, već su kako kaže ćutke trpeli njenu ambiciju. Zahvalnost je istakla i svom profesoru glume Milenku Maričiću kao i Srđanu Karanoviću, koji joj je inače dao ulogu Petrije u filmu “Petrijin Venac”. Međutim, istakla je da svoju nagradu posvećuje osobi koja je od početka njene karijere bila s njom, a to je Branko Cvejić Cveja.

To je moj kolega, prijatelj, neko ko mi jako nedostaje pored mnogih kolega koji su nas napustili u poslednje vreme, na koje mislim svaki dan. Taj moj dragi kolega kome posvećujem ovu nagradu zato što je bio divan prijatelj i divan saradnik je moj Branko Cvejić Cveja. On nikada nije igrao neke velike uloge, osim Baneta Bumbara, ali je uvek bio tu za nas, sve glumce – rekla je Karanović.

Nadi Blam, predsednici ovogodišnjeg žirija, ključeve grada uručila je gradonačelnica Niša Dragana Sotirovski. Ova glumica je zvanično proglasila festival otvorenim.  Osim nje, u žiriju će biti Branislav Lečić i Vladica Milosavljević.

U botaničkoj bašti u Parizu postoji sunčani sat na kome je latinskim slovima ispisano “Merim samo veselo vreme”. Neka vam ovaj festival počne veselo i lepo – poručila je Blam.

Inače, glumci su na početku svečanosti izveli pesme “Princeza” kao i “Za milion godina” uz pratnju Dečijeg hora Čarolija. Filmovi koji su bili prikazani tokom prve večeri festivala su: “Trag divljači”, “Ko živ, ko mrtav” i “Ovuda će proći put”.

Večeras će publika imati priliku da gleda filmove “Usta puna zemlje” režisera  Puriše Đorđevića, “Da li ste videli ovu ženu?” u režiji Matije Gluščevića i Dušana Zorića, kao i film “Manja” Nikole Končarevića.

FacebookTweetLinkedInEmail

Povezane vesti

Protest protiv nasilja u Nišu: Blokiraćemo beogradsku Gazelu Foto Francuski institut u NišuSvetski dan muzike: “Go ali soko” i DJ Šarl – Batist večeras u Dvorištu Univerziteta Manifestacijom kod Kalče sutra se i u Nišu obeležava Svetski dan dece obolele od raka Debata “Potencijali Niša i lokalni razvoj”
Avatar photo
Magdalena Kostić

    POVEZANE VESTI

    Niška vlast branila povećanje plata direktora, sada optužuje opoziciju i novinare za obmanu

    12/02/2026

    Šta sve fali gradskom prevozu u Nišu – građani pozvani da daju predloge

    11/02/2026

    Predstavnik niške vlasti tvrdi da se “Niš TV” registrovala u Luksemburgu, njihove institucije to demantuju

    10/02/2026

    Leave A Reply

    Analizirali smo

    Niška vlast branila povećanje plata direktora, sada optužuje opoziciju i novinare za obmanu

    12/02/2026

    Šta sve fali gradskom prevozu u Nišu – građani pozvani da daju predloge

    11/02/2026

    Predstavnik niške vlasti tvrdi da se “Niš TV” registrovala u Luksemburgu, njihove institucije to demantuju

    10/02/2026

    Savetnica gradonačelnika Niša u više uloga – sve na teret građana

    03/02/2026

    Radovi kod glavnog ulaza u Niš počeli pre više od godinu dana – nadležni za kašnjenje krive godišnja doba

    30/01/2026

    Tragom Instagram trenda i nostalgije – koji događaji su obeležili Niš 2016. 

    23/01/2026

    Uprkos Vučićevom priznanju Tužilaštvo već 6 meseci ispituje prijavu niških studenata za njegov ulazak u intenzivnu negu

    19/01/2026

    Kriza u niškom “Sremcu” se produbljuje: Sud poništio odluku o smeni direktorke, Ministarstvo sprečilo povratak

    15/01/2026

    U Nišu više od 100 kladionica – dok država ubira milionske profite od kockanja, mladi “stradaju”

    13/01/2026

    “Diše li niška vlast isto što i mi” – vazduh godinama opasno zagađen, Niš bez jasnog plana bar još godinu dana

    03/01/2026
    1 2 3 … 158 Next

    O nama

    Projekti

    Uslovi korišćenja

    Impresum

    2024. Mediareform
    Designed by - Mediareform
    Logo

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.